Baribal Polska Nasza Firma zajmuje sie kompletnym i profesjonalnym montażem płyt warstwowych ściennych oraz dachowych.

Stawiamy na doświadczenie pracowników. Gwarantujemy najwyższą jakość usług montażowych.

Używamy nowoczesnego i specjalistycznego sprzętu. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i dostosowujemy się do jego potrzeb. Wiemy jak ważne są terminy dlatego naszą zaletą jest terminowość.

Oferta Kontakt

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Chcesz złożyć zapytanie ofertowe? Napisz do nas już dziś!

Strefa wiedzy Pytania i odpowiedzi

Płyta warstwowa to materiał służący do obudowy ścian i dachów budynków, składający się z rdzenia z termoizolacją w okładzinach blaszanych. Nie jest to materiał konstrukcyjny, a osłonowy. Funkcję konstrukcyjną pełnią bowiem nie same płyty, a stalowy szkielet, do którego są mocowane.

Podstawowym rozróżnieniem typów płyt warstwowych jest rodzaj materiału izolującego. Na rynku dostępne są płyty z rdzeniem ze styropianu, wełny mineralnej i poliuretanu (poliizocyjanuratu - PIR).

Różnią się one przede wszystkim parametrami izolacyjności termicznej, izolacyjności akustycznej, reakcją na ogień, a także wagą.

Żródło: europanels.pl

Płyty warstwowe z okładzinami metalowymi są stosowane jako gotowe elementy dachów (przekrycia dachowe) oraz konstrukcje ścian zewnętrznych i wewnętrznych, a także sufitów podwieszanych w obiektach o różnorodnym przeznaczeniu: rolniczym, przemysłowym, handlowym (sklepy, supermarkety, hipermarkety itp.), logistycznym, magazynowym, dystrybucyjnym, sportowo-rekreacyjnym, użyteczności publicznej, itd.

Żródło: europanels.pl

Materiał zyskał popularność z uwagi na szereg korzyści, głównie ekonomicznych. Porównując technologię szkieletową (płyty warstwowe) z technologią tradycyjną (obiekty murowane) płyty warstwowe mają wyraźną przewagę w dwóch z trzech kluczowych kategorii:

  1. 1. Czas budowy

    Wybudowanie obiektu w technologii tradycyjnej czyli murowanej może zająć co najmniej 6-7 miesięcy. Ta sama inwestycja z wykorzystaniem płyt warstwowych powstałaby w zaledwie 1 miesiąc. Czas budowy ma kluczowe znaczenie biznesowe. W przypadku budynków produkcyjnych czy magazynowych, wcześniejsze oddanie obiektu, to szybszy zwrot z nakładów z inwestycji.

    Budynek w technologii szkieletowej jest montowany. Gotowe elementy konstrukcyjne i okładzinowe przyjeżdżają na budowę i są składane jak z klocków. Nie trzeba czekać aż konstrukcja przeschnie.

  2. 2. Technologia

    W przypadku niektórych branży, bardzo ważne są wymogi technologiczne dotyczące konstrukcji. Budowa szkieletowa wznoszona jest w technologii suchej, w której nie stosuje się wody. Ogranicza się ona do montażu konstrukcji i przytwierdzenia okładzin (płyt warstwowych) za pomocą wkrętów.

    Budynki wnoszone w technologii tradycyjnej, czyli murowanej, wymagają zastosowania znacznych ilości wody. Jest ona niezbędna do wytworzenia zaprawy, do wylewania betonu czy tynkowania.

    W pewnych branżach, np. drzewnej, farmaceutycznej, czyli wszędzie tam gdzie warunku produkcyjne wymagają utrzymania stałego poziomu wilgotności, nie ma możliwości wnoszenia obiektów w technologii mokrej.

Żródło: balex.eu