Co robimy?

 • Świadczymy usługi montażowe w pełnym zakresie: montaż płyt warstwowych wraz z obróbkami, doradzamy klientowi w sprawie zakupów. Udzielamy gwarancji na nasze prace a po zakończeniu praz jesteśmy do dyspozycji klienta.

Stawiamy obiekty typu:

 • Hale przemysłowe
 • Hale magazynowe
 • Supermarkety
 • Grazeże
 • Wiaty
 • Domy jednorodzinne
 • Poostałe obiekty

Gdzie pracujemy?

 • Wykonujemy usługi wykorzystując włąsny sprzęt oraz maszyny. Pracujemy na terenie województw: Kujawsko - Pomorskiego, Wielkopolskiego, Łódzkiego, Mazowieckiego, Pomorskiego.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Chcesz złożyć zapytanie ofertowe? Napisz do nas już dziś!

Strefa wiedzy Pytania i odpowiedzi

Płyta warstwowa to materiał służący do obudowy ścian i dachów budynków, składający się z rdzenia z termoizolacją w okładzinach blaszanych. Nie jest to materiał konstrukcyjny, a osłonowy. Funkcję konstrukcyjną pełnią bowiem nie same płyty, a stalowy szkielet, do którego są mocowane.

Podstawowym rozróżnieniem typów płyt warstwowych jest rodzaj materiału izolującego. Na rynku dostępne są płyty z rdzeniem ze styropianu, wełny mineralnej i poliuretanu (poliizocyjanuratu - PIR).

Różnią się one przede wszystkim parametrami izolacyjności termicznej, izolacyjności akustycznej, reakcją na ogień, a także wagą.

Żródło: europanels.pl

Płyty warstwowe z okładzinami metalowymi są stosowane jako gotowe elementy dachów (przekrycia dachowe) oraz konstrukcje ścian zewnętrznych i wewnętrznych, a także sufitów podwieszanych w obiektach o różnorodnym przeznaczeniu: rolniczym, przemysłowym, handlowym (sklepy, supermarkety, hipermarkety itp.), logistycznym, magazynowym, dystrybucyjnym, sportowo-rekreacyjnym, użyteczności publicznej, itd.

Żródło: europanels.pl

Materiał zyskał popularność z uwagi na szereg korzyści, głównie ekonomicznych. Porównując technologię szkieletową (płyty warstwowe) z technologią tradycyjną (obiekty murowane) płyty warstwowe mają wyraźną przewagę w dwóch z trzech kluczowych kategorii:

 1. 1. Czas budowy

  Wybudowanie obiektu w technologii tradycyjnej czyli murowanej może zająć co najmniej 6-7 miesięcy. Ta sama inwestycja z wykorzystaniem płyt warstwowych powstałaby w zaledwie 1 miesiąc. Czas budowy ma kluczowe znaczenie biznesowe. W przypadku budynków produkcyjnych czy magazynowych, wcześniejsze oddanie obiektu, to szybszy zwrot z nakładów z inwestycji.

  Budynek w technologii szkieletowej jest montowany. Gotowe elementy konstrukcyjne i okładzinowe przyjeżdżają na budowę i są składane jak z klocków. Nie trzeba czekać aż konstrukcja przeschnie.

 2. 2. Technologia

  W przypadku niektórych branży, bardzo ważne są wymogi technologiczne dotyczące konstrukcji. Budowa szkieletowa wznoszona jest w technologii suchej, w której nie stosuje się wody. Ogranicza się ona do montażu konstrukcji i przytwierdzenia okładzin (płyt warstwowych) za pomocą wkrętów.

  Budynki wnoszone w technologii tradycyjnej, czyli murowanej, wymagają zastosowania znacznych ilości wody. Jest ona niezbędna do wytworzenia zaprawy, do wylewania betonu czy tynkowania.

  W pewnych branżach, np. drzewnej, farmaceutycznej, czyli wszędzie tam gdzie warunku produkcyjne wymagają utrzymania stałego poziomu wilgotności, nie ma możliwości wnoszenia obiektów w technologii mokrej.

Żródło: balex.eu